ORSZAK TRZECH KRÓLI 2018

Już po raz  czwarty  Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Władysławowa. Uczestnicy prowadzeni przez Gwiazdę  szli wspólnie z Mędrcami w poszukiwaniu Nowonarodzonego Jezusa. Tegoroczny Orszak   podążał do ,,Ojca, który nikogo nie faworyzuje, nikogo nie wyklucza, lecz otwiera swój dom dla wszystkich’’.

W role Trzech Króli wcielili się  wiceprzewodniczący Rady Gminy Władysławów – Maciej Czaja, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska – Jarosław Szczap oraz prezes Stowarzyszenia „Tarnawski Młyn z tradycją ku przyszłości” Marian Bońka.

Kolędowanie urozmaicone było scenkami przygotowanymi przez uczniów Szkoły Podstawowej we Władysławowie oraz młodzież z Duszpasterstwa Błękitne Orły.

W scenie ,,Pierwszy grzech’’ bardzo przekonywująco  wąż (Aleksandra Grabarczyk), Adam (Hubert Glanc) oraz Ewa (Karolina Darul) zachęcali uczestników Orszaku  do zrezygnowania w naszym życiu z pokory. Następnie wierni odwiedzili  Dwór  Heroda, na którym  sam Herod (Agata Urzędowska) oraz Dworzanie (Aleksandra Tomczyk, Marcin Marszał) promowali lenistwo, zazdrość i gniew, tu nastąpiło deprecjonowanie pracowitości, miłości i cierpliwości. W ostatniej scenie ,,W gospodzie’’ Biesiadnicy (Aleksander Wysocki i Jakub Rychter) oraz Gospodarze (Marta Darul, Kamil Kilański) zrezygnowali z umiarkowania, czystości i hojności na rzecz obżarstwa, pijaństwa, chciwości i nieczystości. I chociaż Diabeł (Wiktor Gronostaj) myślał, że wygrał walkę o ich dusze, Aniołowie (Kacper Świątczak, Magdalena Marciniak) nie odpuszczali i przypominali, że Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka i ciągle czeka.

Uczestnikom Orszaku towarzyszyła Orkiestra OSP we Władysławowie. Wydarzenie zakończyło się w Kościele parafialnym w Russocicach, gdzie Mędrcy złożyli dary przy dźwiękach kolędy w wykonaniu Michaliny Siwińskiej i klasy IV A.

Organizatorem uroczystości była Szkoła Podstawowa we Władysławowie. W scenariusz i przygotowanie Orszaku oraz oprawę plastyczną zaangażowane były: Pani Małgorzata Karska, Pani Iwona Kasprzak, Pani Katarzyna Grzelak, Pani Dorota Zasada oraz pani Mirosława Hilczer. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Orszaku. Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w organizację Orszaku. Podziękowania za pomoc kierujemy również dla:

- Księdza Proboszcza oraz Duszpasterzy parafii Russocice
- Przedstawicieli Samorządu Gminy Władysławów,
- Orkiestry Strażackiej,
- Gminnego Ośrodka Kultury,
- Państwa Joanny i Jana Loch,
- Państwa Agnieszki i Pawła Siwińskich,
- Duszpasterstwa Młodzieży ,,Błękitne Orły”,
- Służb porządkowych – OSP Władysławów i Policji.

                                                                              Do zobaczenia za rok.

                                                                          Niech prowadzi nas Gwiazda.