Jasełka w oddziale przedszkolnym

Czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia to jedna z najpiękniejszych chwil w całym roku. Tradycyjnie w naszej szkole wszystkim udzielił się nastrój świątecznej atmosfery. Przedszkolaki specjalnie na tę okazję przygotowały jasełka.

Wysiłek się opłacał, gdyż 18 grudnia swoimi występami i talentem zachwyciły zgromadzoną na przedstawieniu publiczność. Mali aktorzy wcielili się w postacie Maryi i Józefa, pastuszków, aniołów, królów, aby przypomnieć wszystkim o cudzie w małej ubogiej stajence sprzed kilku tysięcy lat, gdy narodził się Jezus.  W całej sali rozbrzmiewały melodie cudownych kolęd  w wykonaniu  dzieci  nagrodzonych za wspaniały występ gromkimi brawami. Piękny taniec aniołów zrobił duże wrażenie i wzruszył wszystkich gości. Wiele radości przyniosła wizyta Świętego Mikołaja, który miał worek pełen prezentów i obdarował nimi Przedszkolaki.

Na zakończenie uroczystości Pani dyrektor Urszula Maciejewska podziękowała za  występy, a wszystkim zgromadzonym  złożyła świąteczne życzenia.

Celebrowanie takich szczególnych wydarzeń służy poznaniu obyczajów głęboko zakorzenionych w tradycji polskiej,  ale także sprzyja wzmacnianiu więzi rodzinnych.

To spotkanie sprawiło, że pojawił się uśmiech na twarzach dzieci, który jest czymś znacznie cenniejszym od najdroższych prezentów świata.

Sylwia Wachowska