DZIEŃ CHLEBA

Chleb od tysięcy lat jest podstawowym elementem posiłków ludzkości, ale i spełnia również ważną funkcję w obrzędach wielu kultur. Aby uczcić ten wyjątkowy pokarm 17 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chleba pod hasłem „Od ziarenka do bochenka”.

Czytaj więcej...

Lekcja w piekarni

W ramach programu realizowanego w szkole „od ziarenka do bochenka” w czwartek 5 października uczniowie klas 1a, 1b i 1c razem ze swoimi wychowawczyniami panią Ewą Szczecińską, panią Anną Pietrzak i panią Renatą Świątczak wybrali się na wycieczkę do miejscowej piekarni. Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza, zapoznanie się z etapami wypieku chleba oraz poznanie produktów potrzebnych do wyrobu pieczywa.

Czytaj więcej...

Zuchy i harcerze na Złazie Hufca Turek

W dniu 30 września drużyna  zuchowa ,,Leśne  Skrzaty’’ oraz    drużyna harcerska ,,Cztery Żywioły’’  uczestniczyły  w V Złazie Hufca Turek  „Śladami Złotego Tura”.

Czytaj więcej...

Sprzątanie świata

25 września 2017 roku dzieci klasy  1a i 1c wzięły udział w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2017”.  Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem „Nie ma śmieci - są surowce”. Podstawowym celem Sprzątania Świata jest zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła włączyła się po raz drugi w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Podczas lekcji matematyki uczniowie poprzez zabawę zmagali się z tabliczką mnożenia: uczestniczyli w  grach dydaktycznych, egzaminowali się wzajemnie.

Czytaj więcej...